28 lutego 2015

Rywalki- recenzja


"Rywalki" Kiera Cass


Dwa tygodnie temu skończyłam czytać serię "Rywalki" (1. Rywalki 2.Elita 3.Jedyna). Muszę przyznać że gdy kupowałam pierwszą część nie byłam do końca przekonana. "Baśniowe reality show" określane przez wielu wcale nie zachęcało mnie do przeczytania tej książki. Jednak już po paru rozdziałach zorientowałam się, że nie popełniłam błędu. Książka jest bardzo lekko napisana więc szybko się ją czyta. Kiera Cass świetnie opisuje rozterki Americi (Ami). Od tego też wziął się pierwszy człon mojej nazwy. Po tym jak przeczytałam pierwszy tom od razu powiedziałam o nim koleżankom (które bardzo serdecznie pozdrawiam :*). Na początku lekko niechętne do przeczytania tej książki w końcu zgodziły się i teraz razem ze mną są jej fankami. Przybliżę wam trochę fabułę całej trylogii:
Akcja dzieje się w przyszłości (więcej dowiecie się w książce). 17- letnia America mieszka z rodziną w Karolinie. Jest piątką (system klasowy przybliży wam książka *znowu*). Całym krajem rządzi  król i królowa. Mają oni syna Maxona, który według tradycji ma zorganizować Eliminacje żeby wybrać sobie żonę. America na początku sceptycznie nastawiona do tego pomysłu, pod namową matki wysyła swoje zgłoszenie. Oczywiście jak to w takich książkach bywa America i 34 inne dziewczyny zostają wybrane do Eliminacji. Z początku nic nie idzie jak w wymarzonej bajce o królewnie lecz z czasem...
Według mnie jest to jedna z najlepszych książek jakie czytałam. Polecam ją każdemu kto lubi choć trochę książki fantastyczne, romantyczne a także te z akcją. Myślę, "Rywalki" bardziej spodobają się dziewczynom, choć nie wykluczone że też chłopcom.
W księgarniach jest też dodatek do całej serii pt. "Rywalki: Książę i Gwardzista". Jestem w połowie więc, niedługo powinna ukazać się też jej recenzja.
Wiem też, że w marcu *prawdopodobnie* ma ukazać się (angielski tytuł) "The Queen and The Favorite" a w czerwcu (też angielski tytuł) "The Heir".
 ~ Ami Herondale4 komentarze:

 1. Dużo dobrego słyszałam o tej książce, ale całe to wybieranie księżniczki czy coś w tym stylu nie bardzo mi się podoba. Może po twojej recenzji jednak się skuszę :)
  Zapraszam do mnie: http://chcecosznaczyc.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 2. Już od bardzo dawna chcę się zabrać za czytanie tej serii,ale zawsze odkładam to na potem..Chyba już każdy czytał "Rywalki" tylko jak zwykle nie ja...

  OdpowiedzUsuń
 3. Zainteresowałaś mnie, ale nie, nie przeczytam tej książki, choćbym nie wiem jak "błagała".
  Zapraszam na bloga i proszę o komentarze, a może coś napiszę [skoro tak nie czekasz]
  Wiem, piszę jakieś głupstwa, ale mi się nudzi, więc wiesz jak to jest Ami Hero-coś...

  OdpowiedzUsuń
 4. Uwielbiam tego typu książki, więc z pewnością przeczytam. <3 Lecę dalej ;-)

  OdpowiedzUsuń

♥ Każdy komentarz i obserwacja motywują mnie do dalszej pracy ♥
♥ Za każdą aktywność na blogu dziękuję ♥
♥ Nie toleruję obs/obs ♥