16 stycznia 2016

Bad or good?

Heii!
Zastanawialiście się kiedyś ze względu na co możemy podzielić ludzi? Oczywiście możemy podzielić ich ze względu na wygląd, bogactwo, płeć, inteligencje lub zawód jaki wykonują. Ale chyba najprostszym sposobem jest podzielić ich na dobrych i złych.
Dobrze, więc ludzie dzielą się na dobrych i złych. Ale czy to wszystko? Według mnie dobrzy ludzie również się na coś dzielą. Ale na co?
Są ludzie, którzy mają tak od urodzenia. Dosłownie dla wszystkich są mili, każdemu by pomogli. Dzielą się wszystkim ze wszystkimi, z nikogo się nigdy nie śmieją, nikogo nie obgadują ani nie obrażają. Chodzą wiecznie uśmiechnięci i pozytywnie nastawieni do życia. Mogłoby się wydawać, że są to ludzie idealni, bez wad. Tylko dlaczego tak wiele osób ich nie lubi?
Druga grupa dobrych osób zaczyna się od tego, że nie zawsze byli oni dobrzy. Może na początku byli źli i stali się dobrzy albo nie obchodziły ich żadne podziały na "dobrych i złych". Różnią się oni od pierwszej grupy wieloma rzeczami. Nie są aż tak dobrzy. Chwila, czyli są źli? Nie, są dobrzy, tylko mniej. Czyli zamiast podziału na dobrych i złych jest podział na mniej dobrych, dobrych, mniej złych i złych?
Teraz zajmijmy się ludźmi złymi. Są nie mili, nie koleżeńscy lub gorzej zabijają i kradną. Jest tu jeszcze trzecia grupa: ludzie, którzy udają dobrych. Tu znowu jest taka sama sytuacja jak przy ludziach dobrych. Są tu trzy grupy i wszystkie, choć różniące się od siebie nazywamy złymi. Dlaczego? Przecież człowiek, który zabija innych nie jest tak samo zły jak ten, który jest nie miły i nie koleżeński. A może jest? Skoro ich obu nazwalibyśmy ludźmi złymi.
A ty, tak właśnie do Ciebie się zwracam, do których ludzi należysz?


29 komentarzy:

 1. Ty mi powiedz :D
  Miłych ferii kochanienka!! :*
  Susette
  0zuzol0.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 2. Trudno samemu jest określić do jakiej grupy ludzi się należy, przynajmniej ja mam ten problem! Świetny wpis! Cudne zdjęcia!
  Zapraszam Cię też do mnie! ;cc http://hot-schot.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 3. według mnie nie wolno szufladkować ludzi, każdy jest unikatowy i inny i tym samym nie ma ludzi "dobrych" i "złych"

  http://tragicm4gic.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 4. Dla mnie każdy człowiek jest taki sam. W każdym jest cześć dobra i zła :)

  rilseee.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 5. Powiem Ci, że bardzo mądry, ale i bardzo trudny temat poruszyłaś.... zadając pytanie, do jakiej grupy każdy z nas należy, jeszcze bardziej wprawiłaś mnie w zaklopotanie, bo chyba teraz nie potrafiłam konkretnie tego określić.... hmnn.... nikogo nie zabilam, więc chyba zła nie jestem :P hehe


  super wyglądasz !bardzo podoba mi się kolor Twojego szala- uwielbiam takie wieeeelkie koce, szale, ktorymi mozna kilkakrotnie się owinąć :)
  piękne pazurrrrki dostrzegłam- szkoda tylko, że tak mało je widać :(

  pozdrawiam :)
  Daria

  OdpowiedzUsuń
 6. Szczerze mówiąc ja nie uznaję podziału na dobrych i złych - każdy jest inny i ma tak samo wady, jak i zalety. Ja osobiście staram się być miła, koleżeńska, pomagać innym, ale wiadomo że zdarzają się dni kiedy po prostu się nie daje rady i wychodzi trochę tego "zła". Nie umiałabym się określić w tej kategorii i zostanę chyba przy byciu neutralnym ;)

  Pozdrawiam xx
  ONLYMERY55.BLOGSPOT.COM

  OdpowiedzUsuń
 7. Ja uważam, że nie powinniśmy kategoryzować ludzi. Każdy z nas jest inny, niektórzy kryją prawdziwych siebie w swoim wnętrzu i udają kogoś innego z różnych powódek. Jednak mimo wszystko najbardziej trzeba wziąć pod uwagę to, że wszyscy jesteśmy LUDŹMI, tym samym gatunkiem, z tego samego materiału, tego samego pochodzenia. Nie ma lepszych i gorszych bo każdy siebie kreuje przez całe życie i dopiero pod koniec swojego życia sam przed sobą zrobi sobie rozrachunek, nie przed kimś innym.

  merows.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 8. Witam :) Dziękuję za podesłany link :) Bardzo ciekawy post, a przy okazji świetne zdjęcia :) Zauważyłam duuży szalik,który jest piękny *.* Mam podobny w czerwono-zielonek kolorystyce :) Serdecznie zapraszam do mnie :) http://karina7748.blogspot.com/2016/01/q-czyli-101-faktow-o-mnie.html

  OdpowiedzUsuń
 9. Uważam, że nie można dzielić ludzi na dobrych, złych, lepszych, gorszych, bo każdy jest taki sam. Jedna osoba może iść przez życie pozytywnie, może być dla każdego miła, ale każdemu, zawsze zdarzy się gorszy dzień i nie ma się wtedy idealnego humoru i co wtedy? Zachowanie też zależy od towarzystwa, jedni przy kimś mogą być mili, weseli a przy większej grupie osób mogą zachowywać się całkiem inaczej. Jak dla mnie każdy jest wyjątkowy i ma w sobie coś czego nie mają inni.

  http://beatapilarska.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 10. Wcale nie tak łatwo jest nam ocenić człowieka czy jest dobry, czy zły bo przecież może tylko kogoś takiego (np.) dobrego zgrywać a w rzeczywistości jest okrutnym i złym człowiekiem. Pozory mogą mylić a na to też warto czasem zwrócić uwagę ;)
  Zapraszam do siebie :) http://dominatt.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 11. Każdy z nas ma wady, jak i zalety, więc trudno określić kogokolwiek, czy jest złą, czy dobrą osobą. :)
  olaablogg.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 12. Super zdjecia. Fajny post.
  book-is-the-answer.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 13. Super zdjecia. Fajny post.
  book-is-the-answer.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 14. Ładna sukienka ;)

  http://maniuszek.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 15. Jest wiele osób, którzy są albo tylko żli lub dobrzy. Ale też nie powinno im dawać takie im etykiety, jak ich za abbrdzo nie znamy. Ale jeśli nawet znamy, to mogą ukrywać naprawdę swoją drugą twarz,po której są stronie.
  julia-skorupka.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 16. Trudno samemu się ocenić.Ale ten kto zabija jest chyba jeszcze gorszy niż osoba nie miła :)
  Zapraszam do siebie: colorful-dreams9.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 17. To nie jest takie proste ocenić samego siebie. Każdy z nas ma u siebie plusy i minusy. :)
  www.kasia-blog1.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 18. SUper post! Daje dużo do myślenia, według mnie nie należy od razu szufladkować ludzi. Dla mnie każdy człowiek ma w sobie sporą ilość dobra, ale także zła. :)
  nothinghappenswith.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 19. Ja jestem taka pośrednia :D Czasami zdarzyło mi sie obgadywać :/
  Zapraszam do wzięcia udziału w moim mini konkursie :D
  http://life-patuu.blogspot.com/2016/01/zima-trwa-nadal-mini-konkurs.html

  OdpowiedzUsuń
 20. Pierwsza część twojego posta bardzo przypomina mnie, chociaż ja też nie jestem bez wad ! pomau-nolimits.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 21. Nie takie łatwe stwierdzić czy ktoś jest dobry czy zły. Pozory mylą, poza tym nie wolno oceniać książki po okładce :/ Oprócz tego warto dodać, że niektórzy tylko udają miłych i sympatycznych a w rzeczywistości planują jak wpić Ci nóż w plecy... Niestety :( No, ale cóż, nie warto zadawać się z takimi ludźmi nawet jeśli zrobią na nas dobre wrażenie :D
  Pozdrawiam i życzę powodzenia w dalszym blogowaniu :D

  OdpowiedzUsuń
 22. Moim zdaniem to typowe "nie wszystkim da się dogodzić", jesteś wesoły jest źle, jesteś pochmurny, jeszcze gorzej. Kwestia perspektywy :)

  OdpowiedzUsuń
 23. Masz rację, aczkolwiek ja mam jakby inne podziały, które w sumie nimi nie są. To skomplikowane bardzo, niestety :)

  Pozdrawiam
  Sara's City
  ----------------------------------------------
  Najnowszy post:
  http://stylbycia.blogspot.com/2016/01/cindrella.html
  Bajkowa sesja zdjęciowa Kopciuszka

  OdpowiedzUsuń
 24. Moim zdaniem nie powinno się dzielić ludzi na tych lepszy i gorszych. Każdy jest taki jakim chce być. Wszyscy są na równo.
  natalii-blog.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 25. Hej,post mega motywacyjny 💖 Jakbys chciala zapraszam do mnie . Olivkv.blogspot.com :)

  OdpowiedzUsuń
 26. A dla mnie nie ma ludzi dobrych, ani zlych. Nie ma takiego podziału i już. Nikt nie jest idealny, każdy ma w sobie wady i zalety. Jest trochę dobry, a trochę zły.

  Pozdrawiam serdecznie, a przy okazji zapraszam do wzięcia udziału w wymiance całorocznej. Jeśli lubisz dostawać niespodzianki, ale tak samo je komuś dawać, to coś dla Ciebie! :)
  http://marysseprobuje.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 27. fajne zdjęcia i bardzo ciekawy post

  http://easternblocklatino.blogspot.co.uk/

  OdpowiedzUsuń
 28. Post daje do myślenia,mądrze napisane.
  Look fajny ;)

  zapraszam częściej :)
  http://k-jot.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń

♥ Każdy komentarz i obserwacja motywują mnie do dalszej pracy ♥
♥ Za każdą aktywność na blogu dziękuję ♥
♥ Nie toleruję obs/obs ♥